30 august 2022

Näitleja Mare

Kui tekiks olukord, et sind saadetakse üksikule saarele ja saad ainult ühe asja kaasa võtta (olgu, täpsustame: ühe INIMESE), siis soovitame võtta Mare.

Ehkki kui selline olukord peaks aset leidma, siis oleks väga väike tõenäosus, et ta on niimoodi vabalt võtta. 

Liiga pikk tahtjate järjekord.

Sest lisaks suurepärasele lavastamis- ja näitlemisoskusele ning hinnatud trupikaaslaseks olemisele on ta ka pika praktikaga mitmepillimängija, pädev pedagoog, kallis kolleeg, armas abikaasa, eeskujulik ema, vilunud vanaema ja äge ämm.

Mare saab absoluutselt kõigega hakkama. Ta valdab eranditult kõigi  käsitööalade olulisi oskusi ja kui tal mingiks tegevuseks vahendid puuduks (kirves, saag, käärid, sukavardad...), siis staažika rabaservaelanikuna valmistaks ta esmalt raua ja siis kõik sellest lähtuva.

Marel on nii hea kujutlusvõime, et edukaks hakkamasaamiseks pole asju vajagi.

Mare kohendamas end nähtamatul diivanil.

Mare on oma töödes väga põhjalik, ei tee midagi ülejala ja kui ikka mingi tiiiibatilluke ebatäpsus häirib, siis lammutab ta loodu laiali ja alustab otsast.

Mare ei hoia kiitust endas. Kui miski meeldib, ütleb välja ja kohe nii ilusasti, et see läheb hinge.

Mare on aus. Kui ta ikka näeb, et jalutad avalikus kohas vastu, hambahari juustes ja 3 meetrit vetsupaberit kingakontsa küljes, siis ta ei torma teatama, et see sind kuidagi kaunistab, vaid osutab otsekoheselt puudustele.

Mare on auahne. Või noh, tunnustus ei olegi nii oluline, ta lihtsalt ei lepi vähemaga kui parim. Kui juba pürgima hakkab, siis tippu. Enda suhtes kõrgendatud nõudmised oleks selle kohta vist täpsem öelda.

Mare on DAAM selle kõige paremas tähenduses: ta on väljapeetult väärikas, stiilne, erudeeritud ja kui on põhjust "tukka loopida", teeb seda elegantselt ja kuraasiga.

Mare teeb väga hästi süüa, oskab teisigi juhendada, talle meeldib improviseerida ja proovida uusi asju ning aineid (lubatud ja tervislikke aineid).

Mare laulab nagu noor jumal. Suur osa meie hulgast jääb mäletama Mare soolot Albu rahvamaja suurel laval: 

                    "Ma tulen ise või siis käsu peale.

Mind köidab stress ja press ja närvipinge.

Ma olen täielikuks antipoodiks heale 

ja ühtki hinge ma ei võta hinge..."

See oli võimas, aga loomulikult ei käi ükski rida laulust Mare enda kohta.  Negatiivse tegelase suutis ta tookord muidugi nii meisterlikult välja mängida, et kolleegid pool aastat pelgasid temaga kahekesi ühte ruumi jääda, eriti kui nägid, et tal on kott kaasas.

Mare nokitseb hea meelega aias. NOKITSEMINE ei ole õige sõna. Mare on toimetustes hoogne, julge ja maitsekas.

Marele meeldib saunas käia. OMA saunas.

Mare kireks on kaunid kunstid, on ise ka super edukas skulptor, keraamik, lõuendi- ja kivimaalija ja te ikka teate, et ta on näiteks raamatuid illustreerinud?

Mare armastab reisida. Ja siis ta võtab ikka suurelt ette: Hiina, Island... Me neid muid lähemaid kohti ei hakka parem loetlemagi.

Kõige selle kõige-kõige juures on hea see, et Mare pole uhke ega üleolev. Ta on selleks liiga ebakindel.😌 Teate küll: Oh-mis-nüüd-mina. Aga tunnustust tasub tõsiselt võtta. Mare, kui sa juhtud seda postitust lugema, siis arvesta, et siin ei ole ühtegi väidet ega võrdlust, mis poleks põhjendatud ja õige.

Marel on väga suur ja soosiv perekond.

Kui Mare ema Marest juttu teeb, siis tal läheb hääl hellaks.

Või kuipaljudele meist toob mees hommikul kohvi ja lilled voodisse? Marele toob. Võib-olla mitte iga päev, aga täna näiteks tõi. Ja Aare, kui sa kogemata satud seda postitust lugema, siis tea, et see oli väärt tegu ja selle mõju säras veel lõunal Mare näolt vastu.

Loomulikult ei suutnud me küsitlemata jätta ka Mare järeltulijaid.

"Emana on ta ikka olemas, kuulab ja annab nõu nii palju kui teab ja oskab. Aga ei pressi oma arvamust peale, vaid austab laste otsuseid. Ja lastega meeldib talle meisterdada ja matkata, seenel käia ning maailmaasju arutada."

"Mu meelest on ta ägedalt uudishimulik. Suudab veel ajaga kaasas käia küll."

"Hea vanaema on ta sellepärast, et ta alati kuulab, mis lapsed tahavad öelda, aitab, räägib loodusest ja viib metsa matkama."

"Vanaema on alati tore ja hea ja ta oskab käsitööd ja tema juures saab meisterdada. Ainult et vahepeal on ta kuri ka. Siis, kui keegi diivani peal hüppab. Näiteks Herta. Ja teised ka."

Ega me ei saagi iseloomustust pikemaks trükkida, sest muidu ei mahuks lavastused ja rollid enam kuhugi.

Siin need on:

"Rummu Jüri II" 1993, "Naised kosjas" 1994, "Vann vales kohas", "Linnud lõksus", "Väike nõid" 1995, Osila naljandid, "Kaheksapuudane ämm" 1996, "Rootsi onu", "Kõrboja peremees" 1997, "Kikerikii" 1998, "Tondiöömaja", "Pilv päikese ees" 1999, "Põrgupõhja uus vanapagan" 2000, "Elu ja õnn" 2002, "Vahilaari valge tuvi" 2007, "Marionettnukud" 2008

Lavastaja - sketšisari "Hullud/Sugulased." 2010
Paksuke - "Kuuvalgel vihtlevad neitsid" (ENT suvelavastus) 2010
Taidleja Eevi - "Rahva oma maja" 2010
Lumehelbeke majanduskoordinaator - "Tööpakkumine" 2010
Puhvetipidaja Luule - "Rong" 2011
Naabrinaine Janna - "Võõras mees majas" 2012 (Salutaguse)
Gerda - "Sirli sünnipäev" (Albu, 2012)
Sõbranna Anne - "Ema läheb mehele" 2013

Rebane, sääsk, jutustaja, külaelanik, taustaansambel - "Loomarahva lood" 2013
Sveta - "Trepikoda" 2014, 2015
Linnadaam Henny - "Sangadega saunamees" 2015
Külaelanik - "Jõulusoovid" (Albu 2015)
Öösärk - "Kapist välja" 2017
Lohe keskmine pea - ​"Kuidas armastada kolme peaga lohet" (Kuhjavere 2017)
Sõnakaalumiskomisjoni liige - "Maailma kõige ilusam sõna" (Kuhjavere 2017)
​Suslik - "Metsaeksperdid" (Albu 2017)
Marina, hinnatud näitleja austajanna - "Vesi kandikul" (2019)
​Pasknäär - "Näotu lumemees" (detsember 2020)
"Kooselu seadused" - lavastaja (2021)

Marel on täna sünnipäev! 

PALJU PALJU ÕNNE!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar